הפסיכולוגיה של חילופי זוגות

09-06-2022

כאשר מדברים על חילופי זוגות, אנשים רבים מאמינים שמדובר באנשים שמאסו במערכת היחסים הקיימת שלהם, בין אם בגלל שעמום ושגרה או חוסר אהבה ומחפשים ריגושים חדשים. לאורך השנים נוכחנו לדעת שלמעשה רק חלק מזה נכון- זוגות אשר פותחים את מערכת היחסים שלהם מעוניינים ריגושים חדשים, אך בו זמנית מעוניינים לשמור על הזוגיות הקיימת. זוגות במערכת יחסים א-מונוגמית מחליטים ביחד ובדעה צלולה שהם רוצים לפתוח את הלב למערכת יחסים חדשה, בעוד בגידה מלווה בשקרים והפרת אמון בין בני הזוג. 

זאת ועוד, ישנם זוגות סווינגרס רבים שאפילו מעדיפים להגיע לאירועים ביחד עם בן או בת הזוג, ולא לבד על מנת לחוות את החוויה המרגשת. אין ספק שיש משהו מחבר בין זוגות אשר פותחים את מערכת היחסים שלהם ומחליטים שהם מאפשרים לעצמם ולבני הזוג שלהם לחוות חוויות חדשות. בזמן חילופי זוגות, האנשים יכולים לחוות חופש נפשי ומיני לעשות ככל העולה על רוחם, כמובן בהסכמה של הפרטנר שלהם. בשלב זה אנשים יכולים לממש פנטזיות שלאו דווקא היו יכולות להתקיים במערכת היחסים הקיימת, ולמעשה להיות פתוחים בנוגע למיניות שלהם. 

כמובן שבמהלך האירוע חייבים למצוא אנשים שמצאו חן בעינכם ולא להתחיל עם אף אחד רק כי "חייבים". למעשה, לא כל מסיבות חילופי זוגות מובילות הישר ליחסי מין מלאים, וניתן לראות סוגים שונים של אנשים. למשל, יש סווינגרים המעדיפים רק לדבר ולהכיר אנשים חדשים לפני שנכנסים למערכת יחסים מינית, וזה לגמרי בסדר! אנשים לא חייבים לפתוח את המיניות שלהם כבר בפעם הראשונה, אפשר לשבת ולהכיר לפני, לשבור את הקרח ומבוכה שעלולים להצטבר במסיבת חילופי זוגות ורק אחרי שנוצר קשר ראשוני ואמון, להיכנס למיטה. 

מנגד ישנם אנשים שמעדיפים רק לצפות בבני הזוג שלהם מקיימים יחסים מיניים עם אנשים אחרים או כאלו שמעדיפים רק להתנשק או לקיים פעילויות מיניות אחרות. היופי בחילופי זוגות הוא שניתן להיות חופשיים וכנים לגבי מה תרצו לקיים במערכת היחסים שלכם, בלי המגבלות של בני הזוג הקיימים. 

ניתן להכיר סווינגרס במקומות רבים, בין אם מדובר במסיבות או אתר חילופי זוגות שבהם ניתן למצוא אנשים מכל הארץ. רבים חושבים שמדובר באנשים סוטים שרוצים לקיים יחסי מין, אך רבים שחוו את חווית חילופי הזוגות נוכחו לדעת שלמעשה מדובר באנשים נחמדים ואדיבים מאוד, שמוכנים לקבל זוגות או אפילו אנשים בודדים לתוך מערכת יחסים שלהם. לרוב, אנשים אלו ינסו לשבור את הקרח ולהביא למצב של רוגע ושלווה- רק ככה באמת ניתן להינות מחילופי הזוגות. כמו כן, הם ישאלו וידאגו לשלומכם גם במהלך האקט עצמו, ואם מישהו לא ירגיש בנוח, הפעילות תסתיים במקום. 

איך מוצאים את הזוג המתאים. נסו למצוא אנשים אשר משדרים על אותו הגל, אנשי שיחה מעניינים שרוצים את אותם הדברים כמוכם. נסו להתכתב לפני דרך אתר חילופי זוגות או דרך רשת חברתית. תראו האם אנשים אלו באמת מוצאי חן בעינכם והאם הם מבינים לליבכם. קבעו להיפגש במקום נטרלי לפני הכל- בבר או בית קפה ורק לאחר מכן תמשיכו. אם הם מנסים לקייים איתכם יחסי מין בפגישה ראשונה, זוהי בהחלט נורת אזהרה.

לסיכום, חילופי זוגות מכילה בתוכה פתיחות מינית ורגשית למערכות יחסים שונות ולא קונבנציונליות, חשוב להכיר את האנשים המתאימים שיאפשרו לכם להיות מי שאתם וממש את הפנטזיות שלכם, תוכלו למצוא אותם במקומות רבים המיועדים לקהילה ולהתחיל לחקור את המיניות שלכם מחדש. חזרה למגזין
Loading